Отакако неколку месеци стоеше празно местото на командир на полициската станица во Велес, на седница која се одржала вчера по итна постапка бил избран Трајче Алтанов.

Алтанов е избран од тројца кандидати кои ги предложил министерот Спасовски. Досега тој бил на местото командир на полициското одделение во Чашка.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.