Власта продолжува со притисок и освета кон неистомислениците, судот под притисок носи политички одлуки, што во една демократски развиена држава не смее да се случи.
Извршна власт не смее да се меша во работата на судската власт.

Судот треба да е делител на правда,а не да донесува политички одлуки. Ова е една од жртвите на политичкиот прогон кон ВМРО-ДПМНЕ, подршка за Гордана Јанкулоска / Gordana Jankuloska.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.