Најавата дека веќе има 61 пратеник кои треба да изгласат недоверба на Владата лидерот на Демократски сојуз Павле Трајанов ја коментираше за „Фокус“.

Но, можни се пресврти, бидејки „берзата“ за трансфер на пратеници е отворена – вели во изјава за Фокус Трајанов, кој е дел од се уште актуелното владејачко мнозинство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.