Адвокатот Александар Тортевски објави фотографија од чамецот, за кои некои лица јавно побарале да се испита потекло на имот.

На СДСМ многу му пречи што имам чамец од 12.000 евра, а не им беше чудно кога Боки 13 покажа милиони. Цела партија се потепа да се дружи со него, му одеа дома, се сликаа. Како ученичиња му се поклонуваа на прославите со него. Се тепаа кој да влезе во УО кај него за да крка парички, пишува Тортевски на „Твитер“ откако го обвиниле дека е корумпиран затоа што имал јахта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.