Адвокатот Александар Тортевски за Фокус вели дека за Катица Јанева е најдобро да се спроведе сериозна истрага која ќе ги расчисти сите сомнежи во јавноста.

-Немам информации, меѓутоа никој не е над законот и за неа е најдобро да се спроведе сериозна истрага која ќе ги расчисти сите сомнежи во јавноста, вели Тортевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.