Не стивнуваат реакциите на јавноста за сумата за која е приведена и осомничена специјалната обвинителка Катица Јанева -од милионските цифри, до мебел вреден не повеќе од 5 илјади евра.

И адвокатот Александар Тортевски се огласи на „Твитер“ за денешните случувања.

Ако навистина земала мебел за 5.000 евра не треба во притвор. Право во Демир Хисар нека ја носат, пишува тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.