Адвокатот Александар Тортевски, на социјалните мрежи ја коментираше актуелната ситуација.

З.З на најтешкиот начин разбра дека почитувањето на правото е највисокиот приоритет. Повисок од влез во ЕУ и НАТО. Помилувањата и амнестиите им даде ветер во едра на криминалците па сега може да излезе дека и промената на името била залудна. Без правна држава не те прима никој, напиша Тортевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.