Адвокатот, Александар Тортевски и на Твитер ја коментираше изјавата на Зоран Заев дека добиле жолт картон од граѓаните на локалните избори.

Тој мисли дека е поинаку и дека картонот е црвен со доживотна забрана.

-Црвен, со доживотна забрана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.