Адвокатот Александар Тортевски реагира на последното од низата оправдувања на власта во која главна вина носат граѓаните.

Висока смрттност од ковид – вина на граѓаните, доцна доаѓале во болница.
Нема документи – не виделе дека им истекла важноста.
Дозволи – сите полагале во ист ден.
Сведителства – веројатно сите завршиле порано.
Дајте да ги смениме граѓаните, власта си е одлична. Граѓаните се аљази, коментира Тортевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.