Адвокатот Александар Тортевски преку својот „Твитер“ објави дека веќе неколку недели не може да ја добие директорката на Академијата за судии и обвинители, за да му ги негира информациите кои кружат во јавност.

Сакам да ја прашам дали се точни гласините дека примиле кандидати кои минатиот пат се обидоа да се запишат со фалсификувани дипломи за јазик. Би сакал да не е вистина, пишува Тортевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.