Пред присутните на протестот пред влада против капитулацијата пред шовинистичките барања на Бугарија, говореше и познатиот спортски коментатор Тони Стојановски

Стојановски истакна дека Македонија нема да попушти пред силата.

-NO PASSARAN – порача Стојановски!

По Стојановски на протестот се обраќа Гордана Ѓорчева од Македонската телевизија!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.