Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ТОни Михајловски ја коментира анкетата на Макфакс, според која ВМРО-ДПМНЕ на чело со Христијан Мицкоски за една година ќе дојде на власт.

Традиционално терале цел мандат, што ќе рече дека никогаш не дозволиле предвремени избори, па дури ни со собрани 350 000 потписи. 
Но исто така, традиционално, не врзале два мандата. 
Тик так тик так, пишува Михајловски на Фејсбук.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.