Ако внимателно ги слушате мегафоните и трубадурите кои од петни жили ја бранат психопатолошкава елита на власт, не може да ве заобиколи впечатокот дека #сдс #се #супер #ама #народот #не #им #се #погоди, коментира на Фејсбук актерот Тони Михајловски.

И тоа не им се погоди македонскиот народ. Сите други им се фес, само Македонците ете, не им се погодија❗️

🇲🇰Многу им се некако, Македонци. И многу сакаат. Сакаат да имаат свој јазик, своја историја, своја држава, своја земја, иднина, идентитет, корени, и најстрашното сакаат пристојна плата и убав и здрав живот. Епа, мало сутра, што би рекол црпнатиот им лидер, пишува Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.