Актерот Тони Михајловски на својот фејсбук профил постави неколку прашања.

Дали Оливер Спасовски знае на кого му се јавил Трилече да провери дали го следат? Дали му се јавил лично на Оливер? Каде исчезна Фрики од целава приказна? Колку Кокиевци има во басната на четворооката исфрустрираност?, напиша Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.