Кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски, им порача на граѓаните да не се плашат затоа што е дојдено време градот да го направат бастион на кумановци.

Енергија, еуфорија победа…
Не се плашете мои Кумановци од победа!!!
Ајде да градиме Куманово наново, ајде да го направиме Куманово конечно бастион на Кумановци !!! – порача Михајловски.

Михајловски беше поздравен од голем број собрани граѓани, кои енергично со факели и скандирања го поздравија кандидат за нов градски татко.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.