„Бојкотирам. Ваков ден се слави со пријатели, а не со душмани, Зоране”. Ова го напиша вечерва актерот Тони Михајловски по повод прославата која ја најави премиерот за 8. Септември – коментира актерот Тони Михајловски.

Одбележувањето на Денот на независноста – 8 Септември, годинава ќе се одвива под мотото „Боите на независноста“ и заедничката прослава ќе се одржи во Градскиот парк, пред Школка. По повод одбележувањето на 8 Септември – Денот на независноста, Владата на Република Македонија, ги кани сите граѓани на заедничко чествување в недела, во Градскиот парк во Скопје. Манифестацијата е со почеток во 11:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.