Дотолку е поделена и заробена оваа држава што една легенда како Пандев не може да добие во сопствената земја, од сопствената Федерација, пред својот народ, макар и некаква посвета или аплауз за сета кариера и повлекувањето од фудбалот.

Второ, колку што се огавни Бугарите, жалосно е што им даваме причини да плачат и да глумат жртви поради пцовки и исвиркување.

Трето, ужасно е што главна вест е дека премиерот и двајца партијаши биле на стадион.

Јебига, толку ни сече, толку сме ниски, прости, сервилни и мизерни – пишува аналитичарот Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.