Тодоров за Тамара го нарековме Министер на смртта.
Денес е почитуван соработник на нашите власти и им служи за креирање на внатрешен раздор во опозицијата.
Како ли денес да го викаме Филипче за осакатената жена на која и извадија неколку органи и за што никој нејќе да одговара?!
Не го викаме никако, пошто денес не се буниме, денес неправдите не ги гледаме.
Ни го извадија мозокот на сите.

Коментира аналитичарот Ивот Мицкоски, откако денеска беше обелоденета одлуката на стручниот надзор на Лекарската комора спроведен за гинекологот и директор на струшката болница доктор Мухамед Асани дека немало пропуст во лекарската интервенција кога на родилката Веапоска Јилдиз ѝ биле отстранети матката, бубрегот и јајникот.

Граѓаните се опуштиле вика Заев, затоа полициски.
Ако малку ги следиш политичарите, ќе видиш дека помеѓу приватни,…

Posted by Ivor Mickovski on Tuesday, 9 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.