Тоа е тој грч на лицата, на лекари кои се донесени да го слушаат Зоран Заев, како се претставува за Дедо Мраз и дели нешто кое што не е точно односно патолошки лаже, вели доцентот на Медицинскиот факултет во Скопје, доктор Игор Николов, по синоќешната трибина со здравствените работници на премиерот во заминување Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче.

Израз на лица на интелектуалци кои се вчудоневидени од лагите што ги слушаат. ДОСТА БЕШЕ…!!!, порача Николов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.