Партијата Титови леви сили најостро ги демантира шпекулациите дека на следните парламентатни избори ќе коалицираат со СДСМ. Претседателот на партијата Горан Арсовски во изјава за „Република“ објаснува дека органите веќе донеле одлука да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ.

-Се сомневам дека шпекулациите се дело на наши поранешни членови кои направија финансиски злоупотреби за што се пријавени во финаниската полиција и Јавното обвинителство. Од револт можеби тие се претставиле како претставници на партијата. Единствен легален претседател сум јас. Конгресот на партијата донесе одлука за коалиција со ВМРО-ДПМНЕ-вели Арсовски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.