Националниот совет за евроинтеграции денеска ќе одржи седница на која тема ќе биде најавениот нов пристап кон проширувањето на Европската унија – идеи и предизвици.

На седницата се очекува пред пратениците и другите членови на Советот да зборува францускиот амбасадор Кристијан Тимоние.

Членови на Националниот совет за евроинтеграции освен пратеници се и заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања, претставници од кабинетот на претседателот на државата и на премиерот, на МАНУ, ЗЕЛС и од Здружението на новинарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.