Францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние, на неговиот личен фејсбук профил ги покани своите пријатели да ја проследат денешната прес конференција на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

 

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржа прес конференција на која зборуваше за економијата во земјава за која рече дека тоне, сиромаштијата се зголемува, а стопанството трпи и оди во бездна и дека е потребно, како што рече, да се порази трулиот криминален систем на Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.