Јасно ви е? Ти ги праќаш да претставуваат земја, тие го фрлаат знамето – бидејќи отишле да се промовираат себе си! Среќа што таа Евровизија е еден тежок шунд и геополитички циркус, напиша на Фејсбук, професорката Билјана Ванковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.