Жалам Тевдовски што навреме не разбра дека успешен министер кај нас мора да има свои гангстери, свои новинари, свои медиуми, свои проститутки итн. Со што си сакал да го задоволиш шефот? Со знаење и вредност? Ах бе, младо, лудо, пишува политичкиот аналитичар и колумнист Арсим Зеколи на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.