Градоначалникот на Гостивар, Арбер Таравари во вечерашново гостување во Топ тема на Телма, меѓу другото говореше и за бројот на вработените службеници во општините.

Тој рече дека во Тетово има само две илјади жители повеќе од Гостивар, но затоа општинската администрација брои 580 вработени, споредено со онаа на чие чело е Таравари која има 170 вработени службеници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.