Во неделата, терористичката „Кумановска група“ директно од затворот „Идризово“ гостуваше во живо на косовската телевизија „Корект Прес“.

Еден од терористите од Диво Насеље, командант Малишева, разговораше со неговиот син.

Останува прашањето како криминалци затворени поради убиства и тероризам имаат таква слобода, па од затвор здружно се вклучуваат во соседни држави?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.