Две  текстилни работнички од една штипска конфекција се позитивни на корона. Од Центарот за јавно здравје информираат дека во моментот вршат пообемна епидемиолошка анкета, земени се брисеви од 11 суспектни лица, меѓу кои, 7 брисеви се од вработени во истата конфекција, која брои 100 работници.

Епидемиолозите од вчера го утврдуваат нивниот поширок круг контакти. Сите од висок и среден ризик ќе бидат ставени во изолација

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.