Понудената и неприфатена оставка на првиот човек на здравството Венко Филипче, неговото семејно минато обременето со корупција и тетовската трагедија низ призмата на Сашо Тасевски.

Татко му беше тивко отстранет како министер за здравство зашто беше фатен во корупција.
Чичко му беше фатен во Словенија со два милиони марки. Во исто време беше шеф во Комисијата за лекови. Непотизам турбо.
Синчето и внучето нивно божем даде оставка, ама оставката не му се прифаќа. Си лежи на масата кај Заев.
А може е веќе во корпа, а не знаеме.
Значи он као сака да даде оставка, али овие од СДСМ не му даваат.
Дека е најдобар.
Дека го испушти ковидот од раце, дека има преку шест илјади мртви.
Дека му гореа живи пациенти во болница, сосе болницата.
Дека е од фина фамилија.
Чесна и работлива.
Која се бори за корка лепче. ВИСТИНСКИ ПРОЛЕТЕРИ.
Што да излезе од таква семка бе луѓе.
Па уште гоу Венко гоу!
Ма ајде сите вие ГОУ у триста пички мајчини

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.