Гордана Калинова со трогателна објава на Фејсбук моли за помош за нејзниот татко кој бил со отворени рани, а никој не сака да го прими бидејќи болниците се преполни со пациенти болни од корона.
Таа апелира до надлежните да и помогнат бидејќи татко и скапувал а дома мирисало на мртво месо.
Во меѓувреме го примиле во Жан Митрев но таа нема пари да го плаќа лекувањето.
Јас треба да го продадам станот изгледа за да го продолжам лекувањето таму или да купам гробно место за мене-пишува Гордана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.