Аааа, така значи. Те осудат девет години затвор, ама бидејќи си некој и нешто, не лежиш во затвор, туку одиш домче. Од домче да си ја служиш казната.
Кога си никој и ништо, лежиш со години на бетон во Идризово, со триста ограничувања.
Ова е срам на срамовите.
Значи така се договориле со дечкото. Ти ќе ќутиш за нас, а ние ќе направиме казната домче да ја одлежи со лешничиња и виски пред телевизор. И гости ќе ти идат, по некое журче ќе направиш, па поради добро однесување дома, ако не скршиш некоја чаша, ќе ти ја скратиме казната.
Резили невидени, напиша на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.