Немој случајно ова со Тамара да ви беше генерална проба за да ја смените и химната. Уште во неа останавме Македонци. Ако имате наредба од Биг Деди да ја смените, ве молам, заминете си на прсти од власт, тивко, без избори, а клучот оставете го под чергичето – искоментира актерот Сашо Тасевски по вчерашниот скандал кога Тамара Тодевска во Американската амбасада во Скопје ја испеа химната исфрлајќи ги стиховите со Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.