Заев другарче, нема потреба сега да се обединувате, му порачува актерот Сашо Тасевски на премиерот по неговите повици за обединување „против злото“.

Не се мачете. По парламентарните избори, ние ќе ве обединиме. Сите одите зад решетки. Обединети.
Таму ќе ве пречекаат домаќините со шише зејтин за подмачкуење. Така прават таму. Ми раскажуел еден. Лепота. Обединети и соединети во задоволството, му порача Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.