Павле Трајановски, Морачанин и ти дечко од ЛДП што многу се правиш паметен по телевизии, до кај сте со бугарската помија што ви ја нудат за папање?, им се обраќа актерот Сашо Тасевски.

Многу нешто се мислите.
Што е работава?
Не сте сигурни колку сте Бугари у душа?
Или лицитирате кај СДС(Бугарашка)?
Дај решете се.
Излегувате од влада или сте благонадежни блгари?
Неизвесноста ве убива.
Каков човеколик отпад. Неверојатно, пишува тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.