Се приклучувам на честитките за новите функционери на СДС(М)
Каде правите славенички коктел да дојдам?
Ова ко Хитлер кога делеше функции и чинови на тие кои останаа со него, ден пред да се самоубие.

Вака актерот Сашо Тасевски го коментира влерашниот Конгрес на СДСМ, каде беа избрани нови потпретседатели на партијата и членови на ЦО. За потпретседатели се избрани Фатмир Битиќи, Мила Царовска, Оливер Спасовски и Венко Филипче, додека Сања Лукаревска ќе биде заменик претседател на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.