Зоки, ќе му бараш оставка или тој тебе ќе ти бара. Не знам кој е поголем фраер од вас на врвот, коментира Сашо Тасевски, актер и поранешен директор на Драмски театар.

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на ТВ 21 рече дека првиот вицепремиер Артан Груби имал само улога на преведувач во таканаречената „Жолта куќа“ на Косово.

Артанчо еден од немите сведоци на хоророт во жолтата куќа на Косово. Толку нем, што денес е во врвот на едно нешто, што требаше да биде држава.
Зоки, ќе му бараш оставка или тој тебе ќе ти бара. Не знам кој е поголем фраер од вас на врвот, пишува Тасевски на фејсбук.

Артанчо еден од немите сведоци на хоророт во жолтата куќа на Косово. Толку нем, што денес е во врвот на едно нешто, што…

Posted by Sasho Tasevski on Tuesday, 24 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.