Значи во 2022 пак ВМРО доаѓа на власт на вонредни избори. Откако сега ќе го лапнат Скопје на локалните, прогнозира актерот Сашо Тасевски, кој на власта им порача дека „ќе го јадат баги“.

Никој не ви е виновен. Ниту јас ниту било кој друг.
Сами си ги вративте со вашето цирузантско владеење.
И ќе го јадете бајги. Така се шепоти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.