Морам внимателно да прашам: Уште плачете за Заев или малку се смиривте?, прашува преку статус на Фејсбук актерот Сашо Тасевски.

Понатаму тој пишува:

Многу се потресовте. Толку се потресовте што дури и моето тврдо срце го омекнавте и растаживте.
Ако се смиривте и ако немате веќе идеи за колективно самоубиство кога Нобеловецот ве напушти, сакам нешто да ви кажам.
Ништо ново. Таквите ко него, во ова ново нормално, завршуваат баш така откако бидуваат наведени и искористени од странски влади да извршат национално предавство, значи, завршуваат со оставка, доколку предавството не им успеало во целост. И си продолжуваат со животот како ништо да не било.
Во едно друго време, пред 50 години за таквите постоеше само една казна. Смрт со стрелање.
Но тие златни времиња се зад нас. Затоа денес имаме држава каква што имаме. Поточно ја немаме.
Сакам да кажам друго.
Нобеловецот можеше само до тука иако им направи огромна штета на Македонците . Не одлучил сам да си замине. Верувајте. Он никогаш не одлучуваше сам за ништо.
Кажано му е да замине и одреди наследник. СТЕЧАЕН УПРАВНИК на СДСМ, поставен од Калето или некој таков
Еден тотален анонимус, ако биде тој нели, технократ, кој може ќе треба да го изведе предавството до крај. Она по ќеф на Бугарите. Затоа не треба да се земе здраво за готово.
Што мислите случајно се станува шеф на владеачка партија овде, ако си анонимен?
Не бе
Кранот работи. Тој ќе биде зашто е наш зашто го држиме за јајца, како Нобеловецот што го држевме па го пуштивме, ама јајцата му останаа кај нас.
Еднаш нивни, секогаш нивни.
А вие поплачете уште малку, оти наскоро ќе плачете посилно, штом сфатите Нобеловецот од Горњи Милановац во какви гомна ве турна вас и партијата.
Гомна од кои ни бугарски ни грчки ни американски кран нема да ве извади.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.