Актерот Сашо Тасевски ги коментира потезите на институциите на власта во справувањето со пожарот во Кочани.

Владина делегација тргнала за Кочани.

Добро е да ја викнете цела влада и да се фрлите во огнот.

Жртва паленица.

Таман да куртулиме од вас.

Канадери требаше да пратите, а вие да седите дома.

Така политичарите прават во сериозни и организирани држави.

Мизерија – коментира Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.