Велиш родител кој му дава книга на своето дете му прави штета, напиша Сашо Тасевски на својот фејсбук профил.

Тебе кој ти дал живот направил непроценлива штета, глупачо згрешена.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.