Сите за лажичето се фатија, веќе никој за Стојко, коментира актерот Сашо Тасевски во негов стил.

Тоа е таа фејсбук слава која поминува додека трепнеш.
Никој веќе не мисли не Стојко.
Заборавивте кога Стојко се крена на Заев.
Толку беше. Го нема Стојко. Стојко е минато свршено. Паднат борец на кој никој веќе не се сеќава.
Сега лажичето за причестување ги бранува нашите рушевини од живот.
А баш беше романтично кога сите бевме Стојко. Кога бевме вљубени во Стојко. Кога секој од нас беше Стојко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.