Тоа е Заев. Си го пушти Филипче по вода на првата кривина, коментира актерот Сашо Тасевски.

Па што не му ја прифати оставката пред два месеци? Тогаш глумеше дека не ги дава лесно своите луѓе. Но, од Гаши, Заев се плаши, па реши курбан да го даде Филипче.

 

Филипче, ќе фалиш.

 

Но, пиљарата на Заев наречена Cеверна Македонија мора да поработи уште некое време.

 

Филипче, другар ти има валкан веш за перење. Му требаше да купи уште малку време да зачисти зад себе.

 

И нему веќе не му се владее, ама мора. Сам си го бараше – пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.