Таче глупаче, велиш Русија треба да дозволи Србија да ни даде од рускиот гас.
Стварно?
И сеа шу прајме бе Таче?
Чинам и бапнавте санкции на Русија за да осиромаши, а сега ќе мора да ја молиш за трошка гас.
Како бе така. Зарем ќе клекнеш пред умрен диктатор како Путин за, да го молиш?
Или не ти е проблем кога и пред кого клечиш?
ЕЈ, ко ќе клекнуваш не ја заборавај и глупердана што се замислува генерал Ромел на НАТО.
Без неа не клекнувај.
Кретенчиќи.
Една Швајцарија заќуте со критиките кон Путин и почна да купува од него гас во рубљи, а вие бројлери предавнички се прајте ѓоа Бошко Буха. Ударна тупаница на НАТО, му пишува актерот Сашо Тасевски на премиерот Димитар Ковачевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.