Актерот Сашо Тасевски ја потсети минитерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева за злостортвата што ги правеле „администраторите“ во Втората светска војна како што сега ги нарекува Заев.

Особено нема да го заборават синовите и внуците на оние отсечени глави со кои сте се сликале како администратори. Не можеме да заборавиме. И не сакаме. Не сме Заев. И не сме ист народ ниту имаме заедничка историја.
А вие кои го браните несудениот ви Нобеловец со сета своја глупавост, погледнете ја добро сликава. Да ви излезе пред очи секогаш кога браните велепредавници-напиша актерот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.