Го повикувам претседателот на Република Македонија веднаш да ги амнестира затворените поради настаните на 27 април, зашто вистинските велепредавници на овој народ се на слобода и на власт, напиша на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.