Актерот Сашо Тасевски на социјалните мрежи се осврна на преговорите со Бугарија и напиша:

Од ЕУ бараат да изнајдеме заедничко решение со Бугарија, што во превод значи: Гледајте таму најдете некој компромис, дајте им нешто што не е нивно, а ви го бараат.

Е тоа е последицата од тоа што влеговте во трипер преговори со нив.

Секој компромис кој до сега го направивме од 1991 до денес, секогаш беше на штета на Македонците. Ама вие отидовте преку цртата.

Затоа треба да одговарате за велепредавство.

Ова го разбирате, нели?

Од ЕУ бараат да изнајдеме заедничко решение со Бугарија, што во превод значи: Гледајте таму најдете некој компромис,…

Posted by Sasho Tasevski on Tuesday, May 4, 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.