Актерот Сашо Тасевски го коментира однесувањето на членовите на СДСМ кои се обидуваат да релативизираат дека не било битно минатото туку иднината во односите со Бугарија.

Само чудете се и терајте по патот по кој одат будалите. Сфатив дека таа приватизирана партија веќе е СЕКТА. Шефот е безгрешен, тој не лаже, тој знае, тој е спасот. Страотно. Нема полза да ги убедувате овие следбеници, тоа го сфатив во неколку случајни средби со такви-коментира Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.