Сашо Тасевски ќе го поддржи референдумот кој го иницира најголемата опозиција партија ВМРО ДПМНЕ бидејќи, како што вели, премногу е гневен за да ги остави предваниците од СДСМ да добијат сè без испукан куршум.

Јас ќе го поддржам референдумот иако предочив дека е тоа исто ко да влезеш у казино со предумисла дека ќе го банкротираш. 
А тие во казиното само такви чекаат.
Но, премногу сум кивен да оставам овие предавници од СДС да добијат се без испукан куршум.
Е сега…
Опозицијата нека размисли што ако казиното добие?
И што ако казиното изгуби таа вечер, но да кажат вратете ни ги парите зашто мамевте.
Што тогаш? Што ако излезат милион гласачи против бугарашкиот договор? Ама овие квислинзиве речат: Па што! Кој ве ебе! Си тераме со предавството.
Дали тогаш опозицијата ќе биде спремна со малку поинакви средства со помош на народот да ги неутрализира предавниците.?
Или пак се ќе заврши со: Па добро, пробавме, се заебавме.
Како опозиција веќе немате кредит за таков дебакл.
Треба да седнете и сериозно да ги разгледате овие прашања, пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.