Aктерот Сашо Тасевски на Фејсбук коментира за најавените измени на Законот за заразни болести според кој полицијата ќе има право да влезе дома и да пребројува гости.

Според него, ова е исто како во времето на Сталин.

 Блиските и соседите ќе не пријавуваат на полицијата на Обиџуко.
И што ако ми влезе полиција по дезинформација на комшиката Донка и се покаже немам гости. Така и се чуло на Донка

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.