Актерот Сашо Тасевски коментира за масовниот протест за правда за уставобранителите.

Можете до бесвест да мантрате за прекршени протоколи, за враќање на народот на местото на злосторството, она од 27 април пред Собранието, можете уште стопати да го пуштите оној Костадин куртонот репариран да тресе глупости, но само на едно треба да почнете да се навикнувате: Почна да ви се случува народ. И ќе има уште повеќе на протестите што следат. Не протоколи, свети протоколи да воведете, народ пак ќе има.

Улица ве донесе на власт, улица ќе ве однесе – пишува Тасевски..

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.