Актерот Сашо Тасевски на социјалните мрежи ја коментираше драконската казна која денеска му беше изречена на Сашо Мијалков.

Овој камшик што го снајде Мијалков, драконската казна, значи дека кога ќе паднат од власт, челниците на СДСМ исто ќе се најдат пред лицето на правдата и ќе одговараат за велепредавство.

Затоа не му се ситете на Мијалков. Истото ве чека, а може и бетер.

Ми се чини и глави ќе летаат во буквална смисла.

Овој камшик што го снајде Мијалков, драконската казна, значи дека кога ќе паднат од власт, челниците на СДСМ исто ќе се…

Posted by Sasho Tasevski on Friday, 26 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.